Strona główna
O szkole
Klasy
Historia szkoły
Patron
Nasze sukcesy
Olimpiady i konkursy
Osiągnięcia sportowe
Rekrutacja
Internat
Liceum
Kadra
Psycholog szkolny
Wychowawca świetlicy
Dyrekcja
Nauczyciele
Baza szkoły
Baza szkoły
Dokumenty szkolne
Klauzula RODO
Punktowy system oceny z zachowania
Program profilaktyki
Program wychowawczy
Dodatkowe dni wolne
Kalendarz roku szkolnego
Plan uroczystości szkolnych
Dokumenty do pobrania
Statut szkoły
Z życia szkoły
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
Matura
Serwis maturalny
Konsultacje dla maturzystów
Dla uczniów
Koło strzeleckie
Materiały na lekcje
Gazetka szkolna
KOŁO ENTOMOLOGICZNE
Klub Sportowy "Lelewel"
Biblioteka szkolna
Wykaz podręczników do Liceum
Zajęcia pozalekcyjne
Plan lekcji
Samorząd uczniowski
Samorząd Uczniowski
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Dla rodziców
Skład Rady Rodziców
Harmonogram zebrań z rodzicami
Klasy mundurowe
Informacje ogólne
Regulamin klas mundurowych
Z życia mundurówek
Gimnazjum
O gimnazjum
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Z życia gimnazjum
Projekty
Projekt Es weihnachtet
Mobilność drogą do sukcesu
,,PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ”
Kulinarna podróż po Niemczech
Praktyczna Przyroda
Boisko "ORLIK 2012"
Harmonogram zajęć na ORLIKU
Regulamin korzystania z boisk sportowych
Absolwenci
Publikacja jubileuszowa
Zjazd absolwentów 2011
Zjazd Absolwentów
Lista Absolwentów
Zjazd 2016
Galerie
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
do 2007
Kontakt

Losowa galeria


Święto Flagi

O GIMNAZJUM

          Publiczne Gimnazjum Powiatowe przy Zespole Szkół nr 1 w Żelechowie utworzone zostało 1 września 2007 roku. Obecnie liczy trzy klasy gimnazjalne, w pierwszej jest trzydziestu trzech uczniów, w drugiej trzydziestu dwóch, w trzeciej dwudziestu trzech. Każda klasa ma swoją pracownię, w której odbywa się większość zajęć danego oddziału. Dzięki temu uczniowie mają „swoje miejsce”, bliską przestrzeń, o którą szczególnie dbają. Pracownie te są nowe, świeżo oddane do użytku, dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne.
          Gimnazjaliści mają możliwość uczenia się trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Biorą udział w ogólnopolskich i powiatowych konkursach, w których często zostają dostrzeżeni i nagrodzeni, m.in. uczennica klasy trzeciej, Eliza Szewczyk, trzykrotnie stawała na podium w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Garwolinie.
          W szkole funkcjonują liczne koła: polonistyczne, historyczne, matematyczne, chemiczne, biologiczne, języka angielskiego, religijne, gitarowe, motoryzacyjne, Klub Miłośników Żelechowa. Na zajęciach uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, a także zgłaszać ewentualne problemy i wątpliwości, jakie pojawiają się na lekcjach.
         W ramach kół przedmiotowych uczniowie przygotowują się również do sprawdzianu, z którym zmierzyć się będą musieli kończąc gimnazjum. Przed przystąpieniem do kwietniowego testu kompetencji trzecioklasiści mają możliwość dwukrotnie sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności: w listopadowym i styczniowym egzaminie próbnym.
         Młodzież ma zapewnioną opiekę pielęgniarki i psychologa szkolnego. W czasie wolnym odwiedzają bibliotekę, centrum multimedialne lub w świetlicę, która jest szczególnie ważnym miejscem dla uczniów; spędzają tu tzw. okienka, odrabiają lekcje, czekają na autobus, ale również grają np. w szachy, rozmawiają, słuchają muzyki, oglądają telewizję.
        W szkole działa również sklepik, w którym posilić się można kanapkami, drożdżówkami, ciepłym posiłkiem, słodyczami, wypić herbatę.
        Dla uczniów organizowane są liczne wycieczki. W tym roku gimnazjaliści brali udział w rowerowych wycieczkach do Okrzei, Huty Dąbrowy, pieszej pielgrzymce do Woli Gułowskiej, zwiedzali Sanktuaria Podlasia, Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, Muzeum Kinematografii, oglądali film Dzieci Ireny Sendlerowej, wyjeżdżali na łyżwy, uczestniczyli w pokazach z fizyki organizowanych przez UMCS oraz Koncercie Galowym Fundacji „Dar Serca”, czyli tzw. Koncercie Mikołajkowym odbywającym się corocznie w Sali Kongresowej.
Atutem naszej placówki jest:
·        przyjazna atmosfera,
·        życzliwi, dobrze wykwalifikowani nauczyciele, przygotowujących uczniów do systematycznej pracy i samodzielnego pogłębiania wiedzy,
·        bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, które pozwalają rozwijać zainteresowania młodzieży,
·        dbanie o dobre, regularne kontakty z rodzicami,
·        troska o ucznia i jego potrzeby; zwrócenie uwagi na osoby zdolne, otoczenie opieką również tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia,
·        odnowiony, czysty, świeży budynek.

       Zależy nam na tym, aby uczniowie uczęszczający do naszego gimnazjum byli dobrze przygotowani do dalszego kształcenia, a czas tu spędzony wspominali ze wzruszeniem jako pożyteczny i szczęśliwy.

        Ten rok jest dla naszej szkoły szczególnie ważny, ponieważ pierwszy raz pisany będzie przez trzecioklasistów kwietniowy egzamin z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz z języka angielskiego. Trzymamy za wszystkich kciuki. Wierzymy w Wasz sukces.

Licznik odwiedzin

Dziś jesteś 225 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1506075.

Statystyki

LIBRUS

dziennik
logo_fres

Filmy o szkole

Uwaga!

Uwaga!

Uwaga!

Uwaga!

Wyszukiwarka

Przydatne linki