Europejski Tydzień Sportu 23-30.09.2020r. - to akcja promująca sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

Zainaugurowana w 2015 r akcja powstała w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys baraku aktywności. ETS jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, pochodzenia społecznego czy poziomu sprawności. Musimy być aktywni regularnie – w pomieszczeniach i na zewnątrz- przez cały rok, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne oraz wspierać integrację społeczną.
Nasza szkoła tradycyjnie już włączyła się w tą akcję. Nauczyciele wf przygotowali coś ciekawego na każdy dzień tygodnia.
Pierwszego dnia odbył się szkolny turniej szachowy przygotowany przez pana Andrzeja Głodka. Uczestniczyło w nim 31 uczniów. Z kompletem punktów zwyciężył Mikołaj Mroczek z kl. 3b, drugi był Adam Pikulski z kl. 3d a na miejscu III znalazł się Eryk Kryspin z 1 b.
Również w czwartek dziewczęta grały mecz towarzyski w piłkę nożną z sąsiednią szkołą. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze ale dostarczyło sporo emocji. Zwycięstwo odniosła drużyna „Zakrzewskiego”.
W piątek zaś przystąpiliśmy do Biegu Erasmusa i włączyliśmy się w próbę bicia rekordu Polski w kategorii: najwięcej osób które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin. 4-osobowe drużyny miały za zadanie przebiec jak najdłuższy dystans w ciągu 60 min. Szkoła wystawiła 9 sztafet. Całą akcję koordynowała pani Joanna Włodarczyk.
W poniedziałek ponad 90 osób na czele z nauczycielami: Joanną Włodarczyk, Anettą Dziak, Katarzyną Mucha i Andrzejem Głodkiem , wyruszyło na trasę marszu kondycyjnego. Piękna pogoda, piękna trasa i dobre humory sprawiły że wszyscy pokonali te 5 km bez żadnych problemów.
Europejski Tydzień Sportu zakończyliśmy turniejem piłki nożnej chłopców zorganizowanym przez pana Grzegorza Kliczka. Do turnieju przystąpiło 4 zespoły. Po zaciętych meczach zwyciężył zespół z klas III CD . Drugie miejsce zajęła klasa III A a trzecie klasa II B. Poza podium znalazł się zespół klas pierwszych.